پاریس شهر رویاها

پاریس یکی از شهرهای مهم در اروپاست که به دلیل جاذبه های گردشگری مختلفی که در دل خود دارد سالانه میزبان مسافران و گردشگران مختلفی است. این شهر در طول تاریخ رویدادهای مختلفی به خود دیده است و می تواند شما را با تاریخ پر فراز و نشیب فرانسه به خوبی آشنا کند.
هیچ چیز بهتر از این نیست که در شب های پرستاره فرانسه سری به پاریس بزنید و در کنار برج ایفل یا موزه لوور پاریس به قدم زدن مشغول شوید. اگر عاشق پاریس هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این شهر منحصر به فرد به دست بیاورید باید در این مقاله همراه ما باشید.

معرفی شهر پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه است که یکی از بزرگ ترین شهرهای اروپا نیز محسوب می شود. این شهر در شمال فرانسه واقع شده و یکی از مهم ترین شهرهای آن از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است. بهتر است بدانید که پاریس یکی از شهرهای پرجمعیت فرانسه به حساب می آید و جمعیت آن به بیش از دوازده میلیون نفر هم می رسد. وجود جاذبه های گردشگری مختلف و امکانات رفاهی و خدماتی متعدد در این شهر باعث شده است مسافران زیادی برای گردش به آن سفر کنند.

پاریس در کدام کشور است؟

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم پاریس پایتخت کشور فرانسه است و در بخش شمالی آن جا خوش کرده است. اگرچه شهرهای مختلف در فرانسه وجود دارد که هر کدامشان جاذبه های مختلفی دارند، اما هیچ کس نمی تواند زیبایی و جذابیت پاریس را نادیده بگیرد. زمانی که خودتان را به این شهر می رسانید با جاذبه های متنوعی رو به رو خواهید شد که همه آن ها در کنار هم شهرت پاریس را شکل می دهند.

محله های پاریس

پاریس را یک شهر قدیمی اما جذاب می دانند. افرادی که به این شهر سفر کرده اند محله های مختلفی که در آن گنجانده شده است را جزء بهترین جاذبه های آن شمرده اند. تا به حال برایتان پیش آمده است که به هنگام سفر به شهر یا کشوری خاص سری به محله های قدیمی و حتی مدرن آن بزنید؟ چه احساسی از این گشت و گذار داشته اید؟ پاریس هم در دل خود محله های مختلفی را میزبانی می کند که بازدید از آن ها حسی غیر قابل وصف برایتان ایجاد خواهد کرد. در ادامه سعی می کنیم به اختصار برخی از این محله ها را با هم مرور کنیم.

محله مونمارتر

مونمارتر یکی از شگفت انگیزترین محله هایی است که در پاریس خواهید دید. این محله دیدنی بر روی تپه ای تاریخی در شمال شهر جا خوش کرده است و حرف های زیادی در دل خود دارد. اگر سری به این محله بزنید متوجه می شوید که کافه ها و مغازه های مختلفی در آن وجود دارد که کار را برای گردشگران و حتی افراد محلی ساده تر می کند. کافی است سری به رستوران میروآر بزنید و در آن یک شام خوشمزه میل نمایید.

محله پیگل جنوبی

اگر به دنبال یک محله جذاب و دیدنی هستید نباید قدم زدن در محله پیگل جنوبی را از دست بدهید. این محله در خود کافه ها، رستوران ها، فروشگاه های مواد غذایی و کلاب های شبانه متعددی دارد و همین امر گشت و گذار در آن را زیباتر می سازد.

محله اوبرکامف

برای افرادی که عاشق نشستن در کافه هستند و می خواهند طعم قهوه های پاریس را هم بچشند محله اوبرکامف بهترین گزینه خواهد بود. این محله به کافه ها و زندگی شبانه ای که در آن جریان دارد مشهور است

کانال سن مارتَن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اطراف کانال سن مارتَن محله ای دیدنی جا خوش کرده است که در حال حاضر به عنوان مکانی جذاب و دیدنی عمل می کند.  در کنار این کانال 200 ساله بخش های مختلفی برای پیاده روی وجود دارد. شما می توانید در رستوران های آن غذاهای مختلفی را پیدا کنید و سری به مغازه های مد و لباس بزنید

محله باستی

محله باستی یکی از معدود محله هایی در پاریس است که می توانید رستوران ها و کافه های جذابی در آن بیابید. در میان رستوران های مختلف این محله، سِپتیم و پولپِریا بیشتر از سایر رستوران ها خودنمایی می کنند. اگر به دنبال خوشگذرانی هستید و دلتان یک رویداد فرهنگی می خواهد بهتر است اپرای باستی را هم کند و کاو کنید

مساحت و جمعیت پاریس

پاریس را یکی از شهرهای بزرگ اروپا می دانند. جمعیت این شهر به بیش از دو میلون نفر می رسد، اما این همه ماجرا نیست. جمعیت منطقه شهری پاریس چیزی بالغ بر 9 میلیون نفر است و جمعیت آن به همراه بخش هایی که در حومه پاریس واقع شده اند به 12 میلیون نفر هم می رسد. مساحت اصلی پاریس به 105 کیلومتر مربع می رسد، اما منطقه شهری و حومه آن در کنار هم مساحتی بالغ بر 1457 کیلومتر مربع را دارند. منطقه شهری و حومه این شهر شامل چند شهر و روستا هستند که نقش مهمی در توسعه پاریس ایفا کرده اند.

زبان و مذهب مردم پاریس

مذهب کاتولیک یکی از رایج ترین مذاهبی است که در فرانسه دیده می شود. شهر پاریس نیز از این قاعده مستثنی نیست. 64 درصد از جمعیت فرانسه خود را کاتولیک رومی می دانند و باقی شان مذاهب دیگری را دنبال می کنند. متداول ترین زبانی که در این کشور رواج دارد فرانسوی است. در کنار زبان فرانسه زبان های دیگری همچون آلمانی و عربی نیز در این کشور رواج دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم پاریس
مردم پاریس همانند سایر افرادی که در جای جای جهان زندگی می کنند فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارند. این افراد علاقه ویژه ای به غذا خوردن از خود نشان می دهند و غذاهای مدرن مختلفی را در رستوران ها و کافه هایشان سرو می کنند. اگر به یک مهمانی در پاریس دعوت شدید باید خودتان را برای یک قرار مهم آماده کنید. شما نمی توانید بیش از 10 دقیقه تاخیر داشته باشید. برای افرادی که قرار است در یک مهمانی مهم شرکت کنند باید صبح مهمانی خرید گل را در برنامه هایشان بگنجانند. بعد از خرید گل، این هدیه زیبا به خانه میزبان فرستاده می شود تا در معرض دید عموم قرار گیرد.
به خاطر داشته باشید که فرانسوی ها نسبت به دولت و ملت خود تعصب زیادی دارند. آن ها معمولا هر نظر منفی که درباره کشورشان بیان می شود یک توهین به حساب می آورند و از شنیدنش ناراحت می شوند.
فرانسوی ها افرادی کمال گرا و شیک هستند و آراستگی و پوشیدن لباس زیبا در جمع را یک موضوع مهم تلقی می کنند. بهتر است بدانید که دست دادن در فرانسه و به خصوص پاریس یکی از حالت های اصلی احوالپرسی به حساب می آید. اگر سری به این شهر زدید به یاد داشته باشید که تنها دوستان نزدیک و اعضای خانواده می توانند همدیگر را با اسم کوچک صدا کنند. صدا کردن افراد به اسم کوچک در جمع نشانه بی ادبی است.

مهم ترین خیابان های پاریس 
اگر دوست دارید همه جای پاریس را به خوبی بشناسید باید قبل از هر چیزی با خیابان هایش آشنا شوید. پاریس خیابان های قدیمی و مدرن متعددی در خود دارد که آشنایی با آن ها می تواند گشت و گذار را برایتان ساده تر کند.

خیابان شانزلیزه
خیابان شانزلیزه یکی از معروف ترین و محبوب ترین خیابان هایی است که در پاریس جلوه گری می کند. این خیابان میزبان رستوران ها، کافه ها و مغازه های مختلفی است و در آن یادمان طاق پیروزی نیز به چشم می خورد.

خیابان ویکتورهوگو
ویکتور هوگو یکی از خیابان های مشهور پاریس به حساب می آید که عنوان دومین خیابان بلند این شهر را هم از آنِ خود کرده است. اگر به ادبیات علاقه داشته باشید بدون شک با ویکتورهوگو که یک نویسنده مشهور فرانسوی است هم Hشنا هستید.
این خیابان به اسم ویکتور هوگو که آخرین روزهای عمرش را در هتل پارتیکولیه سپری کرد نامگذاری شده است. به خاطر داشته باشید که خیلی ها این خیابان را به دلیل معماری زیبایی که در خود دارد می شناسند.

خیابان مونتانیه
خیابان مونتانیه در  خود جاذبه های مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به تئاتر شانزلیزه اشاره کرد. اگر دوست داشتید می توانید برای تماشای اپراهای مختلف سری به این تئاتر بزنید. در کنار تئاتر زیبایی که در این خیابان گنجانده شده است برندهای معروف صنعت مد و پوشاک نیز در این بخش از پاریس فعال هستند. به عنوان مثال شما می توانید برندهای معروفی همچون ویتون و سلین را در این خیابان بیابید و از محصولاتشان دیدن کنید.

خیابان اپرا
خیابان اپرا یکی از بهترین و منحصر به فردترین خیابان هایی است که در قلب پاریس جا خوش کرده اند. به خاطر داشته باشید که این خیابان معماری ویژه ای ندارد، اما ساختمان هایش به خوبی نظرتان را به سمت خود جلب می کند.

خیابان سوفلو
خیابان سوفلو مکانی برای رسیدن به باغ لوکزامبورگ و پانتئون است. اگر به دنبال کاوش این جاذبه های بی نظیر هستید باید خودتان را به خیابان سوفلو برسانید. بعد از اینکه معماری بی نظیر پانتئون را بررسی کردید باید سری به باغ لوکزامبورگ بزنید و در میان درختان و چمن هایش چند ساعتی را به استراحت بپردازید.

خیابان مارتیر
خیابان مارتیر که در ناحیه سو پی واقع شده یکی از بهترین خیابان های پاریس است. این خیابان به دلیل کافی شاپ های مختلفی که در دل خود دارد مشهور و محبوب شده است. کلیسای  تثلیث در بخش های پایینی این خیابان قرار گرفته و کلیسای ساکره کور را هم می توان از بالا دید.
سفر به پاریس
سفر به پاریس در کنار جاذبه های مختلفی که در این شهر گنجانده شده است تجربه ای بی نظیر برایتان رقم می زند. بهترین زمان برای سفر به این شهر شگفت انگیز فروردین تا تیر و مهر تا آذر است. در این فصل از سال پاریس به یک منطقه گردشگری بی نظیر تبدیل می شود.

مکان های دیدنی پاریس
همه ما با برج ایفل و زیبایی هایش آشنا هستیم. زمانی که صحبت از فرانسه و سفر به شهر زیبای پاریس به میان می آید ذهن مان به سمت این برج منحصر به فرد سوق پیدا می کند. با این حال همه چیز به برج ایفل ختم نمی شود. شهر پاریس میزبان جاذبه ها و جاهای دیدنی مختلفی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

موزه لوور پاریس
قبل از اینکه به سراغ سایر جاهای دیدنی این شهر بروید باید خودتان را برای گشت و گذار در موزه لوور آماده کنید. این موزه مجموعه ای بی نظیر و کامل از اشیای تاریخی و فرهنگی جهان را در خود جای داده است و یکی از بزرگ ترین موزه های جهان به شمار می رود.
این موزه در دل خود آثار ارزشمندی دارد که از جمله آن ها می توان به اشیای به دست آمده از مصر باستان، هخامنشیان و بین النهرین اشاره کرد.

کلیسای نوتردام در پاریس
هیچ با خودتان فکر کرده اید که چه می شد اگر در یک بنای قدیمی 800 ساله راه می رفتید و زیبایی هایش را کاوش می کردید؟ اگر دلتان یک بنای قدیمی و جذاب می خواهد سری به کلیسای نوتردام بزنید. این کلیسا قدمتی 850 ساله دارد و یکی از کلیساهای کاتولیک مهم فرانسه به حساب می آید. ساخت این کلیسا در سال 1163 میلادی به دستور اسقف پاریس آغاز شد و در زمان زندگی او بخش های مهم اش ساخته شد. بخش اعظمی از شهرت این کلیسا به داستان ویکتورهوگو به نام گوژپشت نوتردام بر می گردد.

کاخ لوکزامبورگ پاریس
حرف و حدیث های زیادی درباره کاخ لوکزامبورگ پاریس وجود دارد. برخی از افراد بر این باورند که ماریا دمیچی که بیوه شاه هنری چهارم بود تصمیم گرفت تغییراتی در این کاخ ایجاد کند. او تلاش کرد خاطرات کودکی اش را در میانه باغ هشت هکتاری لوکزامبورگ بکارد و آن را به فضایی زیبا و مجلل تبدیل کند.
طاق پیروزی پاریس
طاق پیروزی پاریس که خیلی ها آن را به اسم دروازه پیروزی نیز می شناسند در انتهای خیابان شانزه لیزه قرار گرفته است. این طاق برای قدردانی از زحمات سربازان فرانسوی ساخته شد و بعدها به یک مکان توریستی و گردشگری بدل گردید.
برج ایفل
نوبتی هم که باشد نوبت به بررسی یک برج مشهور می رسد که آن را برج ایفل می نامند. برج ایفل محبوب ترین نماد شهر پاریس به حساب می آید و سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می کشد. بهتر است بدانید که وزن این برج بین 7300 تا 1000 تن تخمین زده شده است و در ساخت آن بیش از 18 هزار قطعه به کار رفته است. برج ایفل در میدان شان دو مارس و در کنار رودخانه ای به نام رودخانه سن قرار گرفته است.

نقشه پاریس
نقشه زیر شهر پاریس را به خوبی به تصویر می کشد. به کمک این نقشه می توانید جاذبه ها و مکان های دیدنی پاریس را به راحتی پیدا کنید.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید